Historia marki Stressless

50 lat tradycji

Historia marki Stressless® zaczyna się na zachodnim wybrzeżu Norwegii, w niewielkiej miejscowości Sykkylven.

To tutaj w 1971 powstał pierwszy rewolucyjny model fotela, który zmienił sposób postrzegania komfortu przez pokolenia użytkowników – aż po dziś dzień.

Tak wczoraj, jak i dziś meble marki Stressless® zapewniały niespotykane nigdzie indziej uczucie relaksu i odprężenia tak niezbędne w zabieganym świecie, gdzie chwila odpoczynku jest największym luksusem.

Stressless® po 50 latach od swojego startu jest największym eksporterem mebli w Norwegii, kreując jeden z najbardziej kultowych produktów dostępnych na rynku. Korzystając z lokalnego dziedzictwa rzemieślników, oraz inspirując się naturą, wytwarza swoje niezrównane meble w tym samym miejscu od ponad pięciu dekad.

Rzemieślnicy i maszyny

Dlaczego Stressless?

Historia marki Stressless® to także opowieść jak doświadczenie i tradycja idą w parze z nowoczesną technologią, składając się na przestrzeni dekad na unikatową wiedzę zmieniającą sposób postrzegania komfortu przez pokolenia użytkowników.

w Stressless® badamy dokładnie anatomię człowieka by zrozumieć jak zmieniają się nasze nawyki i jak technologiczne innowacje, ubrane w niezrównany design mogą jeszcze bardziej ułatwić codzienne funkcjonowanie.

Podczas gdy utalentowani rzemieślnicy pracują nad ręcznie wykonywanymi pokrowcami, drewnianymi elementami oraz ogólną ergonomią, nasz park maszynowy zajmuje się wykonywaniem precyzyjnych i powtarzalnych zadań, tak aby każdy mebel marki Stressless® gwarantował takie same odczucie komfortu.

wyższy poziom komfortu

Unikalne technologie

Każdy z naszych mebli to inteligentny system wspierający twój komfort. Dzięki opracowaniu szeregu technologii zapewniamy niezwykłe doświadczenia.

System Plus adaptuje swoje położenie zapewniając maksymalny komfort dla twoich pleców oraz głowy, bez względu na pozycje w jakiej się znajdujesz.

Balance adapt zapewnia uczucie kołysania, które pozwala osiągnąć idealny balans ciała.

Power to z kolei funkcje motoryczne operowane za pomocą małego pilota, lub panelu sterowania, dające ci jeszcze większą kontrolę, pozwalając wybrać dowolny kąt ułożenia oparcia lub podparcia nóg. Za mało? wybierz model z ogrzewaniem oraz wbudowanym masażerem dla jeszcze większego komfortu.