Zastanawiasz się jak dbać o meble Stressless® aby jak najdłużej zachowały atrakcyjny wygląd i walory użytkowe? Odpowiednia pielęgnacja pomoże Ci cieszyć się wspaniałym wyglądem skóry jak najdłużej.

Meble codziennego użytku są narażone na powstawanie różnych plam i zanieczyszczeń przez czynniki zewnętrzne, takie jak pot, sebum lub odbarwienie (np. zafarbowanie przez spodnie dżinsowe). Utrzymanie doskonałego wyglądu skóry wiąże się z regularnym czyszczeniem oraz pielęgnacją.

Środki ostrożności– na co trzeba uważać przy skórzanych meblach

  • WILGOĆ– skóra wchłania wilgoć. Pierwszym i najważniejszym nawykiem jest to aby natychmiast ścierać z mebla rozlane płyny.
  • PROMIENIE SŁONECZNE- Skóra może blaknąć, jeśli przez długi czas była wystawiona na działanie promieni słonecznych. Noblesse- jedna z najbardziej naturalnych skór jest wyjątkowo wrażliwa na działanie światła. Aby zapobiec blaknięciu, unikaj stawiania mebli w nasłonecznionych miejscach.
  • ŹRÓDŁA CIEPŁA- nie stawiaj mebla blisko źródeł ciepła- zachowaj odległość min. 30 cm
  • ZWIERZĘTA- nie pozwalaj zwierzętom wskakiwać na meble skórzane. Uszkodzenia spowodowane przez pazury są kosztowne w naprawie, a ślina mająca kwasowy odczyn, może uszkodzić zewnętrzną warstwę.
  • ŚRODKI CHEMICZNE- chroń meble, kiedy używasz środków chemicznych używanych często w gospodarstwach domowych, np. płynu do mycia okien, wybielacza, lakieru do paznokci, kleju, pasty do butów, farby, substancji żrących aby zapobiec powstawaniu trudnych do wywabienia plam. Nie powinno się stosować detergentów do użytku domowego ani ŻADNYCH produktów zawierających rozpuszczalniki lub olej, ponieważ mogą one uszkodzić powierzchnię skóry. Nie należy próbować usuwać uporczywych plam za pomocą tradycyjnych produktów do użytku domowego. Wiele z tych produktów jest żrących i nie ma gwarancji, że można nimi bezpiecznie czyścić skórę. Nie należy czyścić skóry za pomocą urządzeń do czyszczenia parowego.
  • KOSMETYKI DO PIELĘGNACJI CIAŁA- niektóre kosmetyki i produkty do pielęgnacji ciała zawierają rozpuszczalniki i olejki. Nie wpływają one korzystnie na tapicerkę ze skóry i z czasem mogą uszkodzić warstwę wierzchnią. Nie siadaj na meblach skórzanych, gdy masz mokre włosy albo zaraz po użyciu produktów pielęgnacyjnych do włosów lub ciała. Aby uniknąć nadmiernego osadzania się tych produktów, należy regularnie czyścić skórę zgodnie z instrukcjami.
  • BARWNIKI- Niektóre barwniki pozwalają uzyskać efekt dwutonowy (cieniowany/antyczny). Farbowana skóra z efektem dwutonowym może szybciej zmienić wygląd i w miarę zużycia zmieniać kolor bardziej nierównomiernie niż skóra w jednym kolorze. Dotyczy to zwłaszcza tych partii mebli, które są bardziej narażone na zużycie, takich jak podłokietniki, siedziska czy podpórka na szyję.
  • WARSTWA WIERZCHNIA- chroni skórę i ułatwia jej czyszczenie, nie jest jednak odporna na zabrudzenia i zużycie. Jeśli warstwa wierzchnia/kolor wierzchni ulegnie zniszczeniu, skóra może się szybciej zużywać. Głębokich plam/zniszczeń/zadrapań nie da się zazwyczaj usunąć, dlatego mogą one powodować zmianę koloru powierzchni oraz pękanie lub łuszczenie się skóry.
  • UBRANIA Z DŻINSU I SZTYWNEGO MATERIAŁU, takie jak ogrodniczki, powodują szybsze zużywanie się skóry i mogą zostawiać na niej plamy, które trudno usunąć bez ryzyka uszkodzenia wierzchniej warstwy koloru. Szczególnie narażone na powstawanie takich plam są skóry w jasnych kolorach.

Wskazówki dotyczące pielęgnacji skóry naturalnej

Aby zachować piękny wygląd i fakturę powierzchni, delikatnie przecieraj skórę raz w tygodniu czystą, suchą szmatką lub odkurzaj ją za pomocą końcówki z miękką szczotką. W ten sposób skutecznie usuniesz kurz.

Zalecamy czyszczenie skórzanych mebli i ponowne nakładanie na nie warstwy ochronnej co sześć miesięcy.

Polecamy zestawy do czyszczenia skóry Stressless ®, które kupisz w VARIS. Kliknij tutaj aby zobaczyć więcej.